26Aug

  Kas ir rel=”author” un rel=”me”

  Kā zināms pēc Google+ palaišanas, Google mēģina panākt rakstu autoru identificēšanu. Dažādi pētījumi liecina, ka cilvēki vairāk uzticas resursiem, kuru autori ir zināmi vai personīgi pazīstami, tādēļ varētu būt izskaidrojama šāda labvēlīga attieksme no Google puses. Kaut gan mani tomēr nepamet doma, ka tas viss tiek darīts, lai iespaidotu meklēšanas rezultātus, jo tīmeklī pārāk daudz rakstu tiek pārpublicēti, nenorādot to patieso autoru.

  Bet šoreiz vairāk par to kā sevi identificēt Google tīklā.

  Tātad rel=”author” and rel=”me” ir saišu atribūti, kas norāda meklētājprogrammai, kurš lietotājs Google+ tīklā ir rakstu autors. Šobrīd, pareizi izmantojot šos atribūtus, iespējams panākt, ka raksta autora bilde parādās pie meklēšanas rezultāta.

  Kodā šie atribūti izskatās apmēram šādi:

  <a rel="author" href="[saite uz Google+ profila lapu]">[saites teksts]</a>

  Kā tam būtu jāizskatās tīmekļa vietnē, var redzēt diagrammā

  rel author un rel me

  Saites no rakstiem tīmekļa vietnē, ved uz autora lapu tanī pašā tīmekļa vietnē un tiek atzīmētas ar rel=”author”, savukārt saites no autora lapas ar rel= “me” ved uz Google+ profilu.

  Tālāk Google+ profilā ir jāpievieno saite uz savu autora lapu, ieliekot ķeksi pie “Šajā lapā esošā informācija ir tikai par mani”.

  google pluss saites pievienošana

  Ko darīt, ja nav autora lapas

  Protams, var būt gadījumi, kad ir tikai raksti bez autora lapām. Šinī gadījumā izmantojam tikai rel=”author” un norādām uz Google+ profilu. Var izmantot arī Google+ pogu. Tomēr situācija šoreiz ir sarežģītāka, jo Google+ profilā ir jānorāda saite uz katru rakstu atsevišķi. Tāpat neaizmirstam ieķeksēt “Šajā lapā esošā informācija ir tikai par mani”.

  Ja nu sanāk uzrakstīt kādu rakstu, bet pie koda nav iespējams piekļūt, tad var ievietot vienkārši saiti uz savu Google+ profilu pievienojot tai ?rel=author

  https://plus.google.com/113360953734857730055?rel=author

  Tomēr šinī gadījumā enkura tekstā jābūt ietvertam autora vārdam, un tāpat ir jāpievieno saite uz savu rakstu no Google+ profila ar ieķeksētu “Šajā lapā esošā informācija ir tikai par mani”.

  Kā redzams šeit aprakstītajos piemēros, rel=”me” mēs izmantojām tikai vienu reizi, norādot no autora lapas tīmekļa vietnē uz Google+profilu, tomēr nākotnē mēs to izmantosim daudz vairāk. Twitter jau ir sācis šī atribūta ieviešanu, ja lapas <head> ir pievienota saite uz Twitter kontu. Tomēr izskatās, ka Google liek lielāku uzsvaru uz rel=”author”, ko arī iesakām ieviest visos blogos.

  Vairāk informācijas par šiem atribūtiem un to izmantošanu google lapā.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!