13Sep

    Ieteikumi Google AdWords kampaņām

    Kādu laiku atpakaļ palīdzēju izveidot AdWords kampaņas Google tīklā, tādēļ nolēmu padalīties ar saviem ieteikumiem.

    Es pieņemu, ka lasītājs zina, kas ir Google AdWords, CPC, CTR un atslēgvārdi, tādēļ šajā rakstā vairāk pievērsīšos citām būtiskām detaļām.

    • Pirmais ieteikums ir noteikti izmantot Ad Extentions. Manā gadījumā izmantoju Sitelink Extentions, kas parāda citus resursus manā vietnē, neskaitot landing page. Google parāda saites līdz sešiem resursiem, ja atslēgvārdam ir augsta Quality score.
    • Arī izmantojot automatic bidding, nevajag aizmirst par Quality score, jo tā gan ietekmē reklāmas cenu, gan norāda uz kvalitāti. Maģiskā formula ir Ad Rank = CPC bid × Quality Score
      Kā zināms Quality score tiek rēķināts katram atslēgvārdam, un lielā mērogā ir atkarīga no reklāmas CTR, meklējamā vārda atbilstības un landing page kvalitātes. Par landing page ir atsevišķs stāsts, tai jāved uz īsto adresi un ielādējas ātri. Te noder tāds rīks kā Google Website Optimizer (par to es vairāk uzrakstīšu kādā no turpmākajiem rakstiem). CTR vēl arvien ir vissvarīgākais faktors, tādēļ vienmēr jāpiestrādā pie reklāmas izskata un teksta.
    • Jāpievērš uzmanība, lai atslēgvārdi reklāmu grupā ir cieši saistīti, nav pārāk vispārēji.
    • Vēl ieteikums ir izveidot vairākas reklāmas vienā reklāmu grupā un testēt, kāds teksts strādā labāk, tādā veidā palielinot CTR. Vienā vārdā sakot – eksperimentē.
    • Display URL nav tas pats, kas Destination URL, viens parāda URL kā tas izskatīsies reklāmā, otrs ir tikai saite uz lapu no attiecīgās reklāmas. Piemēram, www.piemers.lv/Rakstamlietas var būt Display URL, bet Destination URL var būt www.piemers.lv/id=12345, tādā veidā adresei var pievienot  atslēgvārdus, kuri būs boldā pie vaicājuma Rakstāmlietas. Vienīgi jāatceras, ka Destination URL var būt 1024 simbolu garš, bet Display URL tikai 35 un abiem jāatrodas vienā domēnā.
    • CTR var palielināt, ja atslēgvārds atrodas reklāmas virsrakstā. Izmēģiniet Dynamic Keyword Insertion, kas maina vārdus reklāmas tekstā atkarībā no meklētā vārda. Tas ļauj netērējot laiku, veidot vienādas reklāmas. Keyword Insertion noder, ja ir daudz preču vai arī dažādi sinonīmi, kas ved uz vienu un to pašu lapu interneta vietnē. Ideja ir tāda, ka Keywords no Ad Group mainīsies reklāmas nosaukumā, aprakstā vai URL, atkarībā no tā ko ievada klients, un meklētais atslēgvārds, protams, parādīsies boldā. Piemēram, reklāmas virsrakstā var ievietot, {Keyword:Parastie zīmuļi}, savukārt reklāmu grupā pievienot atslēgvārdus Krāsainie zīmuļi un Grafīta zīmuļi, tad reklāma ar virsrakstu Krāsainie zīmuļi, rādīsies pie vaicājuma Krāsainie zīmuļi, savukārt Parastie zīmuļi būs noklusētais virsraksts. Protams, vislabāk šo iespēju izmantot angļu valodā, jo latviešu valodā mums ir pārāk daudz locījumu. Vairāk DKI te.
    • Neaizmirstiet par opciju Bid adjustment. Kādēļ pirkt reklāmu darba dienā par tādu pašu cenu kā brīvdienā, ja brīvdienās ieņēmumi ir mazāki. Protams, te vajag kārtīgi visu pārdomāt un izanalizēt. Varbūt, ka vienkārši var rādīt reklāmu konkrētos laikos.
    • Nevajag aizmirst, ka Demographic Bidding strādās tikai tad, ja šo opciju atļauj interneta vietne Google Display tīklā, tādēļ aizpildīt šo lauku nenāks par sliktu, ja tiek reklamēts produkts, kas mērķēts uz konkrētu vecumu vai dzimumu.
    • Ja reklamējat e-veikalu, tad vislabāk tomēr pirkt reklāmas, balstoties uz konversijām. Nevajag koncentrēties tikai uz klikšķu skaitu, jo nav svarīgi cik daudz klikšķu katra reklāma spēj piesaistīt, bet gan tas, cik daudz ieņēmumu spēj radīt reklamētajam uzņēmumam. Un vispār, vienmēr pērkot reklāmu, neaizmirstiet piedomāt par atdevi un to, kā sekot ieņēmumiem.

    Ceru, ka šie ieteikumi noderēs. Ja tev ir kas piebilstams, padalies ar to komentāros.

    Pieraksties Jaunumiem!

    Pieraksties Jaunumiem!