27Okt

  WordPress – tīmekļa žurnālu platforma

  Kā jau pamanījāt, šis blogs tiek rakstīts par un ap tīmekļa vietnēm, tādēļ pavisam loģiski, ka pieskarsimies tādai tēmai kā atvērtā koda satura vadības sistēmas jeb kā mēs ikdienā tās saucam – gatavās cms. Pirmajā rakstā apskatīsim vispopulārāko no tām – WordPress. Tāpat arī lasītājiem vēlamies lūgt izteikt viedokli un padalīties pieredzē darbā ar šiem atvērtā koda risinājumiem. 

  WordPress

  WordPress ir atvērtā pirmkoda (open source) bezmaksas tīmekļa žurnālu (blogu) platforma, kas dienas gaismu ieraudzīja tālajā 2003. gadā. Kā zināms, atvērtais pirmkods paredz, ka jebkurš programmētājs to var pārveidot un uzlabot, kas arī veicina šīs platformas popularitāti un attīstību. Savukārt platformas vieglā lietojamība paredz to, ka ikviens lietotājs var to pielāgot savām vajadzībām, piemēram, kāds var izveidot savu blogu, kur raksti tiek veikti  hronoloģiskā secībā un apmeklētāji tos var komentēt, savukārt jau kāds cits var izveidot vienkārši statisku uzņēmuma tīmekļa vietni (tā saucamo vizītkarti) bez komentēšanas iespējām.

  Pēc W3Tech datiem, WordPress tik izmantots 12.4% no visām tīmekļa vietnēm. Kā piemērus var nosaukt mūzikas straumēšanas servisa mājas lapu Spotify
  spotify mājas lapas ekrānuzņēmums
  Sociālo mēdiju blogu  Mashable
  mashable interneta mājas lapa
  The Wall Street Journal žurnālu
  WJS journal
  ASV diplomātisko ofisu Ženēvā United States Mission Geneva
  USA Geneva ekrānuzņēmums
  Kā arī vietējais IT portāls boot.lvir veidots uz WordPress platformas

  Boot.lv ekrānuzņēmums
  Un, protams, arī šis blogs izmanto WordPress platformu.

  Kādēļ WordPress ir tik populārs? WordPress ir viegli lietojams un pielāgojums, tā galvenās iespējas ir papildinājumi (plugins) un šabloni (templates). Tāpat arī vairākums lietotāju atzinīgi novērtē vieglo vidžetu pārvaldīšanu, kur, piemēram, augšējā/apakšējā/sānu malā var pievienot dažādus papildinājumus bez jebkādas kodēšanas. Platforma ļauj arī veidot meklētājprogrammām draudzīgus URL, kas mūsdienu tīmekļa speciālistiem ir viens no galvenajiem faktoriem. Tāpat pastāv neskaitāms kvantums pluginu tieši priekš SEO. Vēl viens no WordPress popularitātes iemesliem noteikti ir wordpress.com, kas darbojas kopš 2005. gada un ikvienam interesentam ļauj izveidot savu bezmaksas blogu un iepazīties kā arī pierast pie WordPress platformas.

  Kopš 2.7 versijas WordPress piedāvā arī automātisko atjauninājumu iespēju un pluginu instalāciju no administrācijas paneļa. Tas patiešām atvieglo darbu, jo vairāk neko nevajag lejupielādēt, instalēt un konfigurēt. Arī  ja pluginam parādās atjauninājums, tad WordPress par to paziņo. Vēlāk arī tika ieviesta templeitu instalācija administrācijas panelī.

  Katrā ziņā mēs iesākam visiem kādreiz izmēģināt šo platformu, ar tās konfigurēšanu, uzturēšanu un pielāgošanu tieši jūsu vajadzībām vienmēr varat griezties arī pie mums.

   

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!