21Okt

  Dinamiskas lapas

  Dinamiskas lapas apzīmē globālā tīmekļa saturu, kas dažādos piekļuves brīžos var būt atšķirīgs. URL atkarībā no noteiktiem parametriem var norādīt uz dažādām lappusēm. Šādas lapas var izveidot, izmantojot dažādas programmēšanas tehnoloģijas, piemēram, ASP un PHP. Parasti dinamiskas lapas URL izskatās apmēram šādi:

  http://www.adrese.lv/Page.php?var=lkdjdfhv&var2=345&var3=kfjdks

  Kā redzams, piemērā ir 3 mainīgie. Starp citu, tas ir arī mainīgo maksimālais skaits, ko iesaka izmantot SEO eksperti. Tāpat arī katram mainīgajam nevajadzētu būt garākam par 10 simboliem.

  Lai izveidotu meklētājprogrammām draudzīgākus URL, kas sastāv arī no atslēgvārdiem, var izmantot „Apache” servera moduli mod_rewrite vai ForceType direktīvu, kas nolasa HTTP vaicājumu un pārraksta URL, kas tad izskatīsies apmērām šādi:

  http://www.euroshop.lv/mobilie-telefoni/motorola-v8/

  „Microsoft” serverim var izmantot ISAPI_Rewrite. Izmantojot šos moduļus, lapas adresē parādīsies atslēgvārdi kā tas ir piemērā. Tas tiek ņemts vērā arī meklēšanas rezultātu izvadīšanā, tāpat URL būs īsāki.

  Nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, ka dažādi URL, atgriež vienu un to pašu saturu. Tādā gadījumā viena no lapām tiks izņemta no indeksa.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!