27Okt

  Caurums portālā tiesas.lv?

  Jau kādu laiku atpakaļ pamanīju, ka dažādos Google meklēšanas rezultātos parādās Latvijas tiesu portāls tiesas.lv, kas pieder LR Tieslietu ministrijai. Lieki pieminēt, ka meklētājā ievadītie atslēgvārdi galīgi nav saistīti ar tiesām vai tiesāšanos. Papētot sīkāk var redzēt, ka pie publicētajām aktualitātēm, kur ir atļauta komentēšanas iespēja, parādās komentāri ar atslēgvārdiem kā „Prada”, „Adidas”, „Ed Hardy Men”, „Gucci”, kuri, protams, ka ved uz ārējiem resursiem, kur visus šos labumus var nopirkt. Vēl interesants fakts ir tas, ka šie komentāri ir pievienoti jau kopš 2009. gada (labajā malā katram komentāram tiek norādīts ievietošanas laiks un datums).

  Tieas.lv ekrānuzņēmums ar "Prada" linkiem

  Tiesu portāls ar komentāriem

  Protams, varbūt mēs esam kaut ko sajaukuši, un tiesu portāls vienkārši nodarbojas ar uzņēmējdarbības atbalstīšanu, tomēr vai nebūtu loģiski, ja tīmekļa vietnes uzturētāji sekotu līdzi tam, kas parādās komentāros.

  Šis nu ir labs piemērs, kā valsts iestāde ļoti lietderīgi izmanto līdzekļus, lai izveidotu „ķeksīša” interneta portālu, un tālāk aizmirstu par tādiem vārdiem kā kontrole un pārbaude.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!