21Okt

  SEO tehnikas – baltās cepures un melnās cepures

  SEO izmantošanas tehnikas tiek klasificētas divās kategorijās: tehnikas, kuras meklētājprogrammas rekomendē (balto cepuru SEO) un tehnikas, kuras meklētājprogrammas nenovērtē atzinīgi un cenšas samazināt līdz minimumam (melno cepuru SEO). Balto cepure uzrādītie rezultāti ir ilgstoši, toties melno cepuru tehnoloģiju izmantojušām lapām var tikt samazināts novērtējums, kā arī tās var tikt izslēgtas no meklētājprogrammas indeksa līdz ko meklētājprogramma atklāj, ka tās izmanto neatļautu SEO. Tas nozīmē, ka tīmekļa lapas, kuras izmanto melno cepuru SEO, nebūs atrodamas lietotājiem, kuri izmanto Interneta meklētājprogrammu.

  Jebkurā gadījumā uzlabot tīmekļa lapas novērtējumu ir izdevīgi, jo tā ir iespēja gūt labumu no apmeklētāju plūsmas un to saprot arī lielākā daļa tīmekļa lapu īpašnieku. Tomēr, ja pastāv kaut mazākā iespēja viegli tikt pie naudas vai apmānīt sistēmu, uzradīsies dažādi sīktirgotāji un krāpnieki, kas piedāvās savus pakalpojumus arī citiem [1., 207]. Tādēļ uzticot savas tīmekļa vietnes uzlabošanu kādam citam, jāpārliecinās par to profesionālismu.

  Par balto cepuru SEO tehniku uzskata tādu SEO, kas sakrīt ar meklētājprogrammas vadlīnijām, tādēļ pirms sākt darboties ar SEO ir nepieciešams apgūt šīs vadlīnijas, ar kurām var iepazīties katras meklētājprogrammas mājas lapā:

  Google – http://www.google.com/support/webmasters/

  Yahoo! – http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/search/webpublishers/

  Live Search (MSN) – http://search.msn.com/docs/siteowner.asp

  Šīs lapas ir jāapmeklē periodiski, jo meklētājprogrammas pārveido algoritmus un vadlīnijas mainās.

  Melnās cepures SEO mēģina uzlabot tīmekļa lapas novērtējumu veidos, kas neatbilst meklētājprogrammas vadlīnijām. Piemēram, izmanto atkārtotus vai nepiemērotus atslēgvārdus, neatbilstošus tagu atribūtus, apslēptus vārdus, kas nobīdīti ārpus ekrāna, novietoti zem citiem elementiem, vai ir tādā pat krāsā kā tīmekļa vietnes fons. Tīmekļa meklētājprogramma izanalizē vārdu atkārtošanās biežumu, nosaka to atbilstību, tomēr attīstoties tehnoloģijām tiek izdomāti arvien jauni paņēmieni meklētājprogrammas rezultātu nedabiskai uzlabošanai.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!