20Okt

  Scenāriju piekļuves tiesības

  Pirms veidot interneta vietni, ir skaidri jāapzinās, kāda veida scenāriji tiks izmantoti, vai tie būs JavaScript, PHP, ActionScript vai kādā citā programmēšanas valodā, jo tas tieši ietekmē to, kāda veida piekļuves tiesības ir jāpiešķir noteiktajam scenārijam.

  Noteikti ir jāizdala scenāriji ne tikai pa datnēm (failiem), piemēram, JavaScript scenārijus rakstīt atsevišķās datnēs, bet arī strukturēt šos scenārijos konkrētajās direktorijās, piemēram, JavaScript scenārijus visus ievietot vienā direktorijā, bet PHP scenārijus citā, tad izveidot šiem direktorijiem noteiktas piekļuves tiesības.

  Tā, piemēram, JavaScript scenārijs tiek realizēts klienta pusē, līdz ar to šiem scenārijiem ir jāpiešķir tikai lasīšanas tiesības visiem, savukārt PHP scenārijiem ir jāpiešķir izpildes tiesības visiem, bet pārējās tiesības tikai scenārija īpašniekam jeb interneta vietnes veidotājiem.

  Linux operētājsistēmā, lai mainītu piekļuves tiesības datnēm un direktorijiem, izmanto chmod komandu. Tā, piemēram, ja ir nepieciešamība izveidot piekļuves kodu 644 datnei index.php, tad komandrindā ir jāievada šāda rindiņa:

  cmhod 644 index.php

  Savukārt, ja komandrinda nav pieejama, bet ir pieejama FTP datu piekļuve, tad to var viegli izdarīt, uzklikšķinot uz datnes ar labo peles pogu un izvēlētos piekļuves tiesības jeb permissions (angļu valodā), vai izvēloties iestatījumi jeb properties (angļu valodā) un ierakstot piekļuves attiecīgo kodu.

  HTML datnēm, attēliem un citām datnēm, kurām jābūt pieejai lasīšanai visiem, piekļuves kodam jābūt 644.

  CGI scenārijiem piekļuves kodam jābūt 744.

  Direktorijiem, kuros atrodas PHP datnes, jābūt gan lasāmiem, gan strādājošajiem, tāpēc piekļuves kodam jābūt 750.

  Gadījumā, ja rodas problēmas, lietojot piekļuves tiesības, tad administratoram jāpārbauda, kurā lietotāju grupā ir Apache serveris un kāds tam ir lietotājvārds. Tad lietotājam, kurš pieslēdzas FTP datiem un kuram pieder konkrēta interneta vietnes direktorija, ir jāatrodas tajā pašā lietotāju grupā, kurā ir arī Apache serveris.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!