24Okt

  Patiesība un meli par interneta vietņu izstrādi

  Es izdomāju, ka vajadzētu uzrakstīts patiesības faktus un melus vienuviet, kas man ienāk šajā vakarā par interneta vietņu izstrādi (mājas lapu, e-veikalu utt):

  Meli:

  1) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Vai mana mājas lapa būs Google.lv pirmajā vietā?! – protams, tagad man daudzi oponēs viss ir atkarīgs uz kādiem atslēgvārdiem, cik ilgā periodā utt., bet esam reāli – kad klients pasūta mājas lapu (e-veikalu vai ko citu), viņš nerēķinās ar šiem faktoriem. Tie viņam ir jāskaidro, bet daudzi to nedara.

  2) Meli ir atbilde “Jā” uz klientu jautājumu: Vai mana mājas lapa rādīsies vienādi uz dažādiem datoriem? – Daudziem interneta pārlūku gļuku ir daudz vairāk kā iespēju, tāpēc teikt “Jā” ir meli.

  3) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Vai mana jaunā mājas lapa ir optimizēta? – jo statuss “optimizēta” – tas patiesība, pēc manām domām, pat nav statuss, bet gan process, kurš nekad nebeidzas.

  4) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Es varēšu administrēt savu mājas lapu pats / pati ?! – mana pieredze 4 gadu laikā – klientam ik palaikam vajadzēs palīdzību interneta vietnes administrēšanā, jo lielākoties interneta vietnes administrē uzņēmumu sekretāres vai administratīvie darbinieki.

  5) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Mana mājas lapa ir pilnīgi droša un to nevarēs neviens uzlauzt? – tas viss iet roku rokā – jo drošākas interneta vietnes tiek izstrādātas un “krutāki” serveri tiek konfigurēti, jo gudrāki paliek krakeri un hakeri.

  6) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Jūs (izstrādātājs) varēsiet man palīdzēt bez maksas mājas lapas uzlabošanā? – te atkal daudzi oponēs :), bet man ir jāatzīst, ka bezmaksas ir tikai seirs peļu slazdā – lai gan pat tas nav bez maksas :)))

  7) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Ja man vajadzēs uzlabot mājas lapu – Jūs to darīsiet par saprātīgu maksu un ātri? – šī krīze to pierādīja. Šie ir totāli meli. A) daudzi komersanti, kas nodarbojās ar interneta vietņu izstrādi – bankrotēja, B) daudzi komersanti (kuri to dara lēti) ir pārkrauti ar darbiem, līdz ar to solīt kaut ko laikā ir bezjēdzīgi!

  8) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Es varu izveidot mājas lapu bez maksas? –  sk. atbildi nr. 6.

  9) Meli ir atbilde “Jā” uz klienta jautājumu: Jūs taču varēsiet man izstrādāt kārtīgu (interesantu, labu, atraktīvu) mājas lapu? – te gan izpildītājam un klientam ir dažādas domas par vārda “kārtīgs” nozīmi, tāpēc izpildītāja pozitīvs solījums uz šo jautājums ir tīrākie meli.

  10) Meli … manā praksē tik tiešām jāsastopas ar daudziem meliem. Ir tik daudz negodīgu interneta vietņu izstrādātāju. Ir tik daudz izstrādātāju, kas sasolīs debesmannu par 50 LVL. Ir tik daudz izstrādātāju, kas solīs da jebko….

  Tāpēc, topošais interneta vietnes izstrādātāj, nepaļaujies. Pārbaudi! Pārbaudi! Pārbaudi! Pārbaudi visu informāciju pie vismaz 3 avotiem, pirms izdarīts pasūtījumu!

  * – jautājumi ir tādi, kādus uzdod man klienti. Tie nav stulbi, lai gan daudzi tā izstrādātāji tos sauc, bet gan patiesie.

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!