30Nov

  Par projektu EsiLabs.lv


  Linda, EsiLabs.lv

  Linda, EsiLabs.lv

  Nesen manā dzīvē tā sagaidījās, ka iepazinos ar cilvēku, kas ar nesavtīgu mērķi ir izstrādājis mājas lapu un ikdienā to uztur (publicē rakstus, rūpējas par to). Šis projekts ir EsiLabs.lv. Projekta pamatbūtība ir rakstīt par visu labo, kas notiek Latvijā un arī pasaulē. Projektā mājas lapā atrodami tādi raksti kā:

  • LIEPĀJAS NOVADA FONDS PIEDĀVĀ KORPORATĪVĀS LABDARĪBAS KARTĪTES;
  • STUDENTUS UN PROFESORUS AICINA IESAISTĪTIES PAGALMU SAKOPŠANĀ;
  • VISĀ PASAULĒ VIDES SAKOPŠANAS TALKĀS PIEDALĪJUŠIES 1 300 000 CILVĒKU.

  Lūk interesants citāts no projekta mājas lapas:

  Stop! Neprāts ir izniekot savu tik unikālo dzīvi neizbaudot to kā trakulību braucienu pa amerikāņu kalniņiem.  Ir pienācis laiks rīkoties un vairs nepieļaut, ka šodien nodzīvotā diena ir identiska vakardienai.  Katrs mums dotais mirklis ir unikāls, tādēļ tas ir jābauda, un nav svarīgi, vai tā būtu ceļošana vai lēciens ar gumiju, vakariņas draugu lokā vai labas mūzikas baudīšana, aktīvs darbs pie sava projekta vai izpalīdzēšana grūtībās nonākušajiem..

  Man šī ideja iepatikusies tik ļoti, ka nolēmu nointervēt cilvēku, kas šo projektu “bīda”.

  Lūk maza intervija ar projekta EsiLabs.lv vadītāju Lindu Bodnieci:

  Jautājums:  Sveiki. Vai varat nedaudz pastāstīt par sevi?!

  Uz šo jautājumu, laikam nav iespējams viennozīmīgi atbildēt, jo līdzīgi kā mēs visi, esmu dažāda un cenšos sevi realizēt vispusīgi.  Šīs intervijas kontekstā laikam jāsaka, ka esmu www.esilabs.lv galvenā veidotāja un šobrīd arī biedrības „Esi labs!” vadītāja. Nedaudz konkrētāk – esmu cilvēks ar daudzām idejām un sapņiem, kurš var būt priecīgs par iespēju šo vienu – savu lielo dzīves sapni realizēt.

  Jautājums: Kā Jums radās ideja par EsiLabs.lv ?

  Ideja par šādu organizāciju nāca pakāpeniski. Tomēr lēmum beidzot rīkoties pieņēmu aptuveni pirms diviem gadiem, laikam tad, kad tieši bija sākusies lielā visu un visur apspriestā krīze. Pie manis šis laiks atnāca ar iedvesmu. Bieži dzirdot no draugiem runas par to, cik viss ir slikti, manī pamazām nāca apskaidrība, ka žēlošanās materiālo krīzi ir pārvērtusi emocionālajā krīzē, kas visu pasliktina desmitkārt. Tādēļ, laikam, vienkārši vēlējos kaut kādā veidā pozitīvi ietekmēt situāciju. Tā vārds pa vārdam radās ideja par Esilabs.lv – portālu, kurš iedvesmotu darīt labu un piedāvātu daudzus un dažādus konkrētus veidus, kā palīdzēt. Idejas pamatā bija doma, ka cilvēkiem ir vēlme darīt labu, un ka ja viņiem ikdienā biežāk piedāvātu iespējas, kā iesaistīties, daudz vairāk cilvēku aktīvāk līdzdarbotos. Tā, piemēram, ja kādam šodien ir vēlme izdarīt kaut ko labu, viņam tik atliek ieiet mājas lapā www.esilabs.lv un izvēlēties veidu, kā palīdzēt –  pieteikties brīvprātīgajam darbam, aiziet uz kādu labdarības koncertu, ziedot kādu mantu tiem, kam tās nepieciešamas vairāk, ziedot asinis, sākt šķirot atkritumus vai vienkārši dalīties savās pārdomās un iedvesmot citus darīt labu apkārtējiem cilvēkiem, dzīvniekiem,dabai. Mani un manus draugus šī ideja tā aizrāva, ka nolēmām to realizēt.

  Jautājums: Kāpēc šo ideju realizējāt tieši Latvijā?

  Par to toreiz un arī tagad nebija nekādu šaubu. Kam tad vēl, ja ne Latvijas iedzīvotājiem radīt šādu projektu.

  Jautājums:  Vai šis projekts ir komerciāls?

  Nē. Sākumā tas bija tikai ļoti laikietilpīgs hobijs, bet šogad esam nodibinājuši arī biedrību, tā kā plānojam attīstīties arī nākotnē, bet šis nav komerciāls projekts.

  Jautājums:  Kāds ir vidējais statistiskais lapas apmeklētājs?

  Neesam nekādus pētījumus vēl veikuši, lai gan to būtu interesanti uzzināt. Esmu gan pati bijusi dažādos pasākumos, un visbiežāk mūs atpazīst jaunieši, kuri ir paši aktīvi labo darbu darītāji, no kuriem daudzi paši piedalās dažādu citu NVO darbībā un ir informēti par notiekošo Latvijā.

  Jautājums:  Vai ir pozitīvi piemēri, kā Jūsu lapa ir mudinājusi cilvēkus darīt labus darbus?

  Zinu daudzus brīvprātīgos, kuri ir atraduši brīvprātīgo darbu pateicoties mūsu mājas lapai. Tāpat, piemēram, viens puisis atzina, ka, iedvesmojoties no esilabs.lv norādītajām idejām labiem darbiem , noorganizējis darbā  asins donoru dienu. Citas organizācijas, kuras ievietojušas savus aicinājumus portāla darbu vācelītē (sadaļa, kurā apkopoti organizāciju aicinājumi palīdzēt padarīt kādu konkrētu darbiņu, vai noorganizēt kādu pasākumu),  atradušas labvēļus, kuri iesaistījušies un atbalstījuši organizācijas. Ir arī citi piemēri. Lai gan atceroties sākotnējo ideju bijām pārliecināti, ka ja pat vienu cilvēku būsim pozitīvi iedvesmojuši, tad tas ir bijis tā vērts. Par vienu cilvēku gan es varu noteikti būt droša, ka to ir šī mājas lapa pozitīvi ietekmējusi, tā esmu es pati. Mēģinot iedvesmot citus darīt labu, nevaru neiedvesmoties arī pati.

  Jautājums: Vai Jūs paši meklējat ziņas, ko ievietot, vai tās Jums sūta?

  Abējādi. Lielu daļu ziņu mums atsūta, bet daļu meklējam arī paši. Esam aktīvi twitter lietotāji,  kas noteikti atvieglo ziņu apkopošanu. Sekojam aktīvākajām organizācijām, kuras organizē dažādus labdarības pasākumus, talkas, palīdz dzīvniekiem u.tml., tādā veidā uzzinot jaunākās ziņas.

  Jautājums: Cik ilgu laiku Jūsu projekts pastāv?

  No 2009. gada septembra.

  Jautājums: Kādas ir šī projekta nākotnes vīzijas?

  Noteikti gribam attīstīties. Ir vēl ļoti daudzas idejas, kuras vēlamies realizēt. Šī ir tāda sfēra, kur katru dienu rodas jaunas idejas, un esmu droša, ka tās neapsīks. Šobrīd galvenais ir nostabilizēties kā organizācijai, aktīvāk sadarboties arī ar citām organizācijām, piesaistīt brīvprātīgos, lai kopīgiem spēkiem  tās varētu arī realizēt.

  Jautājums:  Vai Jums ir izveidojusies sadarbība ar atbalstītājiem?

  Jā, un turpinām strādāt, lai paplašinātu sadarbību.

  Jautājums: Kā Latvijas iedzīvotāji uztver šo lapu? Pozitīvi? Negatīvi? Ar sajūsmu?

  Jūtu, ka pozitīvi.

  Jautājums: Ja šodien būtu jāveido šāds projekts vai Jūs to darītu?

  Noteikti. Šis nav komerciāls projekts ar stratēģisku biznesa plānu tirgus iekarošanai, drīzāk dzīves veids un aizraušanās.

  Jautājums: Vai Jums patīk tas ko Jūs darāt?

  Ļoti

  Jautājums: Kā Jums šķiet – Latvijā un pasaulē cilvēki ir labi? Kāpēc?

  Jā, dzīvoju ar pārliecību, ka visi cilvēki pamatā ir labi. Es par to tiešām esmu pārliecināta un priecājos par to. Nevaru iedomāties dzīvi, ja patstāvīgi pieņemtu, ka cilvēki ir slikti. Būtu tik grūti dzīvot ar tādu attieksmi! Daudz patīkamāk ir dzīvot pasaulē, kurā  dzīvo labi cilvēki.

  Kāpēc cilvēki ir labi? Nezinu vai uz šo jautājumu vispār var atbildēt. Jo atbilde, ka cilvēki ir labi ir ļoti subjektīva, katram šī attieksme var būt savādāka. Vienīgais, esmu pārliecināta, ka ticība tam, ka cilvēks ir labs, mudina šo cilvēku attiecīgi arī rīkoties.

  Jautājums: Vai Jums ir bijuši kādi kuriozi šī projekta gaitā? Kādi?

  Bez kurioziem jau laikam neiztikt nekad, it īpaši uzsākot projektu jaunā sfērā, kur daudz ko jāmācās un jāiepazīst.

  Jautājums:  Ko Jūs novēlētu citiem?

  Esiet labi! Nē, bet patiešām, pat ne tikai, lai palīdzētu citiem, bet vienkārši tāpēc, ka tā ir lieliska sajūta kādam palīdzēt.

  Jautājums:  Vai Jums patīk www.interneta-vietnes.lv un kādu attīstības scenāriju Jūs šim blogam redzat? Lūdzu atbildat godīgi!

  Tā kā šobrīd attīstu mājas lapu Esilabs.lv mani interesē viss par mājas lapu optimizēšanu, interneta mārketingu, sociālajiem tīkliem u.tml. informācija. Plānoju noteikti ik pa laikam  meklēt sev aktuālākos rakstus arī šajā blogā. Un domāju, ka neesmu vienīgā.

  Paldies par Jūsu veltīto laiku!

  Dariet labus darbus!

  Interneta-vietnes.lv

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!