21Nov

  GeoIP

  Kas ir GeoIP?

  Tas ir pakalpojums, ko sniedz vairāki pakalpojuma sniedzēji (skatīt zemāk), kura pamatā ir lietotāja ip adreses identificēšana ar vietu (valsti, pilsētu).

  Daži pakalpojuma sniedzēji:

  1. http://www.maxmind.com/app/ip-location
  2. http://software77.net/geo-ip/
  3. u.c.

  Jāatzīst, ka informācija tiek dalīta divās daļās:

  • gatavās datu bāzēs, kuras ik pa laikam tiek atjaunotas – šāda veida informācija var būt neprecīza, piemēram, viens GeoIP informācijas sniedzējs paziņoja, ka esmu no Lielbritānijas :)
  • datu bāzēs, kurās var veikt vaicājumus. Šāda informācija ir precīzāka, bet tā bieži vien ir par maksu.

  GeoIP izmanto Draugiem.lv. Kad Jūs atradīsieties ārzemēs, Draugiem.lv savā profila sānā Jums atvērsies jauns lodziņš, kurš paziņos, kas vēl no taviem draugiem un draugu draugiem atrodas šajā pašā valstī.

  GeoIP ir vērts izmantot reizēs, kad ir nepieciešams liegt kaut kāda veida pakalpojuma sniegšanu, izmantojot interneta vietnes. Piemēram, ja Jums ir pakalpojums, kas ir pieejams tikai ASV, tad ar GeoIP palīdzību var liegt visiem pārējiem izmantot Jūsu servisu. Tā dara daudzas TV telekompānijas – tās neļauj citu valstu lietotājiem apskatīt video arhīvu.

  Vēl viens labums no GeoIP – iespēja vietnes apmeklētājus pārbaudīt – vai tie ievada korektu adresi. Šeit klāt var nākt arī Google Maps API ar kura palīdzību var pārbaudīt arī precīzu adresi (tas gan nestrādā ar 100% precizitāti).

  GeoIP pakalpojums ir samērā dārgs, lai to izmantotu parastā interneta veikalā, bet priekš lieliem portāliem, tā ir laba iespēja diferencēt savu pakalpojumu atkarībā no gala lietotāja atrašanās vietas.

  Papildus:

  Lūk video, kā izmantot MaxMind datu bāzi:

  Lūk maza intervija ar MaxMind darbiniekiem:

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!