22Oct

  Pārdomas par blogiem, mājas lapām etc

  Vai tad tiešām Latvijā ir vajadzīgas n-tās mājas lapas par IT jomu? Saskaitot konkrētās vietnes, rodas jautājums – kapēc pie mums nav izdevīgi drukāt grāmatas par to?

  Bet ja nopietni? Kāpēc katrs students kurš māk atarhivēt WordPress zip vai tar arhīvu sāk rakstīt tieši par IT jomu?

  Unikālāka nekā nav?

  Man agrāk ļoti patika Melnās Mambas blogs.

  Tāpat visādas citādas interesantas mājas lapas, kurā būtu ko smelties – interesantu, saistošu, pārdomām raisošu.

  Bet pie mums ir pilns Nekur.lv ar APPLE jauno prezentāciju, ar HTC jauniem telefoniem.

  Jums tas pašiem nav apnicis???

  Pieraksties Jaunumiem!

  Pieraksties Jaunumiem!

  • Es, piemēram, esmu tikai viens un līdz ar to unikāls :)

  • e

   un paša blogs?

  • ņu, paša blogā cenšos latviešu valodā rakstīt saprotamā valodā par interneta vietņu izstrādi! manuprāt diezgan unikāli! neuzturu kārtejo e-veikalu, kas pārdod tv un neuzturu kārtējo blogu par IT jaunumiem (televizoriem, datoriem).

  • Neredzu nekādu problēmu. Lai taču cilvēki raksta par ko grib. Vai nu ar laiku apniks, vai pacelsies jaunā līmenī.
   Es par daudz sāpīgāku uzskatītu peģiku blogu pieaugšanu. Visādi zilie publicējas arvien vairāk un ar apskaužamu regularitāti. Pie tam viņi māk smuki rakstīt par mīlestību, jūtām utt., kas papildus piesaista vēl nenobriedušo paaudzi.

  • Nu, nesaķer kreņķi. “Rakstīt” par IT – ar to ir sākuši daudzi, vēlāk jau izkristalizējas doma, kaut kas sāk mainīties. Tas ir kā tāds “pubertātes periods” :)))

  • Satraukumam nav pamata- ir blogi par lasīšanu, ceļošanu, kino, sportu utt. Ir no kā izvēlēties :) Ok, to nav daudz, bet savu čupiņu var sameklēt.

   P.S.
   Man liekas, ka to IT blogu nemaz tik daudz nav. Vai arī man tas tik tā liekas, jo tos nelasu :)

  • Es pat nemāku atarhivēt zip arhīvu :D
   Es vnk pierģistrējos wordpresā. Rakstu ko gribu, un nerakstu par apple reentācijām. es vnk paklusēju, kad iet tā drazu jūra pāri visiem fīdiem.

  • nav ko darīt tāpēc arī raksta. Tagad esmu iecienījis blogger vidi, jo tur ir cilvēki kuri raksta par interesantākām lietām nekā IT un citas stulbības.
   Diemžēl pēc nemirst.lv aiziešanas tādu IT jefiņu palika vairā….

  • V

   Ko tu saproti ar IT. IT ir ļoti plašs jēdziens – izstrāde, tirdzniecība, lietošana. Vairākums blogeru neko vairāk kā tikai par to plašo rakstīt nemāk, jo viņiem ar IT dziļākā izpratnē nav saistības – ne ikdienā, ne darbā. Rakstīt blogā iespējams tulkot kā rakstīšanu IT. Rakstīt, ka parādījusies “tur kaut kāda jauna lapa”, tās ir vienk. privātas intereses. Ar IT profesionālā ziņā tam saistības nav.

  • Krabis

   Jā, man tas ir apnicis!
   Un lai cik bēdīgi nebūtu, autora sīkais un nebūt ne izsmeļošais raksts diezgan precīzi trāpa paša izzīstajā “radinājumā”.
   Palasot vairākus rakstus jāsecina, ka bloga saimnieks raksta rakstīšanas pēc – sekli, virspusēji bez jebkādas odziņas par lietām, kuras daudziem tāpat ir skaidras. Lūk tas nav oriģināli! Tādēļ varu droši apgalvot, ka šis projekts ir nolemts mēslainei kopā ar tām lapām, kuras autoram tik ļoti neiet pie sirds …
   Vieglas smiltis!

  • Pilns nekur.lv ir tāpēc, ka visi, kas raksta par telefoniem, blogiem, IT un tamlīdzīgām, lietām, zina, kas ir nekur.lv. A vidējais interneta dienasgrāmatas vedējs, tjipa “šodien skola sūkā” utt., nemaz nenojauš par nekur.lv esamību, līdz ar to arī nav tur pārstāvēts. Bet to “parasto” blogu ir daudz, ļoti daudz. Tikai nez, vai viņus vajadzētu iekš nekur.lv – tikai piesārņotu.

   Bet jā – taisnība ir http://klab.lv/users/martcore , kurš reiz secināja, ka īsti blogeri raksta par mūziku, kino, dzeršanu un pišanos.

  • haha, man visvairak patik teksti komentaros – tu suukaa, tu neko nezini… no kurienes taads viedoklis? vai tad kadam te ir diploms izglitiibaa, lai varetu vertet citu cilveku zinashanas pec paris ierakstiem blogaa?? :DDD

   paldies par komentariem!

  • IT- tas ir informāciju tehnoloģijas.
   Tur pārsvarā tad būtu jāraksta par programmatūras izstrādi. Un arī par dažādiem info uzglabāšanas un apstrādāšanas veidiem, nu ne jau par Apple un Microsoft. Tāds lūk IT ir LV izpratnē.
   Bet pārsvarā visi raksta par tehnoloģijām, inžinieriju (sekli), tā saucamajiem gadžetiem utt.
   Īstu IT un inžinierijas blogu nemaz tik daudz nav, ja vispār kāds ir….

  • asdfg

   Un vai tad gadžeti nav IT? Viņi jau nemāk apstrādāt informāciju, darboties ar to, nemāk uzglabāt, utt utt, tāpat kā datori? Vai arī datoriem nav nekā kopēja ar IT?
   Microsoft un Apple jau arī nav nekāda saistība ar IT vai ne? Viņi jau programmatūru neizstrādā un visu tevis pārējo minēto nedara.

  • Jā, “usinss” ved domu pareizā virzienā. Mūsdienās “pareizi” skaitās atsaukies uz ITC (Information Technology and Communications) jeb latviski IKT (Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju). No minētajiem “sliktajiem” blogiem daudzi tieši ar to C burtu arī ir aizrāvušies – jaunākie tālruņu aparāti, jaunākie saziņas rīki. No informācijas tehnoloģijām (kas būtu – informācijas apmaiņai paredzētie palīgrīki) paliek arvien mazāk. Kurš gan blogā apspriež jaunākos datu kārtošanas algoritmus, jaunākās šifrēšanas pieejas vai kvantu skaitļošanu. Cita lieta, uzrakstīt par to, ka iPhone uzlaušanai nepieciešami SHSH blobi (ne jausmas, kas tas tāds).

  • JuR

   Nav jau tik daudz tikai kādi 10:D
   boot.lv
   datuve.lv
   notepad.lv
   zparks.lv
   toppc.lv
   ctrl.lv
   moddings.lv
   nu un vel kaut kādi krabju it or stmhn

   Ir varianti ir iespējas. Katrs lasītājs var izfiltrēt sev tīkamāko.
   Boots kādreiz patika deļ foruma, bet tagad tur viss nosēts ar reklāmām un cilvēki ar raksta tuftu + katra gala mēģina piesārņot tavus cookies ar affiliatiem.
   Datuve ir ok ar rakstu daudzumu, tikai tur parāk daudz casual ziņas, kas diemžēl mani neinteresē
   Notepad vienas un tas pašas ziņas kas augstāk minētajos un viss vel uz kkada traka phpbb3
   zparks jeb nākotnes parks ir labi video kurus paskatīties, ziņas tur nelasu
   toppc var paklausīties diezgan ciešamus podkāstus kopš boot.lv podkāsti nogāja pa burbuli
   ctrl.lv raksta skandaloza formāta, kas gribot negribot liek klikāt uz nosaukuma, ja tas tik tad var ari tur kko palasīties
   moddings kautkāds ctrl.lv mazais brālis.

   • Nu par moddings.lv tikai nevajag, ja? Moddings.lv sevi absolūti nepozicionē kā IT ziņu lapa. Tā aizņem šauru nišu, kas vairāk atbilst hardware rokdarbiem. :) Un ziņas tur bieži ir vairākus gadus vecas. Un saits ir 10x vecāks par ctrl.lv.